Рекомендації щодо застосування теплових насосів

Рекомендації по застосуванню теплових насосів

Використання альтернативних екологічно чистих джерел енергії може запобігти назріває енергетична криза. Поряд з пошуками і освоєнням традиційних джерел (газ, нафта), перспективним напрямком є ​​використання енергії, що накопичується в водоймах, грунті, геотермальних джерелах, технологічних викидах (повітря, вода, стоки і ін.). Однак температура цих джерел досить низька (0-25ºС) і для ефективного їх використання необхідно здійснити перенесення цієї енергії на більш високий температурний рівень (50-100 ° С). Реалізується таке перетворення тепловими насосами (ТН), які, по суті, є парокомпрессионной холодильними машинами.

Теплові насоси використовуються в різних галузях промисловості, житловому і громадському секторі. В даний час в світі експлуатується більше 10 млн. Насосів різної потужності: від десятків кіловат до мегават. Щорічно парк ТН поповнюється приблизно на 1 млн. Штук. Так, в Стокгольмі теплова насосна станція потужністю 320 МВт, використовуючи взимку морську воду з температурою + 40С, забезпечує теплом усе місто. У 2004 р потужність насосів, встановлених в Європі, становить 4 531 МВт, а в усьому світі тепловими насосами була отримана теплова енергія, еквівалентна 1,81 млрд. М3 природного газу.

В даний час масштаби використання теплових насосів в світі приголомшують: у Швеції 50% всього опалення забезпечують геотермальні насоси. У Стокгольмі 12% всього опалення забезпечується геотермальними насосами із загальною потужністю 320 МВт, джерело тепла - Балтійське море.

Установка системи опалення та кондиціонування - рішення, яке зачіпає комфорт домовласника (і гаманець) протягом довгих наступних років. Тому сьогодні все більше і більше людей вибирають системи, засновані на використанні, які є найбільш рентабельними системами з найтривалішим строком служби з усіх нині відомих систем опалення та кондиціонування на світовому ринку. Плюс, вони завжди забезпечують підготовку гарячої води і повністю покривають потреби в ній.

Переваги застосування:

Економічність.

Системи економлять людям гроші в обслуговуванні і в експлуатації. У той час як початкова ціна системи може бути вище, ніж газового котла чи центральної системи кондиціонування, це не заважає домовласникові економити гроші щомісяця в процесі експлуатації цієї системи. Низький рівень споживання енергії досягається за рахунок високого коефіцієнта СОР системи і дозволяє отримати на 1 кВт витраченої енергії 3-4 кВт теплової енергії або 2,5-3,5 кВт потужності по охолодженню на виході.

Система виключно довговічна. Вона зігріє Вас холодною зимою, принесе прохолоду спекотним літом, і цілий рік буде постачати Вас гарячою водою для ванни, сауни і навіть басейну. Питання клімату буде вирішене повністю, т. К. Відпадає необхідність обслуговування, заправки фреоном і складності з запуском, властиві котлам і кондиціонерів.

Екологічність.

  Екологічно чистий метод опалення та кондиціювання, тому що використовується відновлювальна сонцем теплова енергія землі. Майже 40% всієї емісії двоокису вуглецю - результат використання енергії для опалення, кондиціонування і для забезпечення потреб населення і промисловості в гарячій воді. Це майже порівнянно з рівнем шкоди, що приносяться викидом в атмосферу вихлопних автомобільних газів. Системи являють собою системи, що працюють на джерелі нетрадиційної енергії, що дозволяє приблизно на 60% зменшити викид в атмосферу двоокису вуглецю.

Надійність і довговічність системи.

Системи використовують невелику кількість механічних компонентів, і, якщо врахувати, що компресорні системи зазвичай мають дуже великий термін експлуатації, то такі системи довговічні і високо надійні. Підземний трубопровід (петля з полімерних труб), що використовується в системі має термін служби при застосуванні труб з ПЕ100RC понад 100 років, і сама система безпосередньо буде вірно служити від 25-ти до 50-ти років і більше.

Безпека.

Системи безпечні і чисті, тому, що немає ніякого вогню згоряння, ніяких витяжних труб і ніяких ароматів; тільки безпечне, надійне дію рік за роком.

Комфорт.

Працює безшумно (не найголосніше холодильника), а погодозалежна автоматика і мультизональний контроль створюють бажаний мікроклімат в приміщеннях.

Дизайн.

Установка не порушує цілісність інтер'єру. Насос займає мінімум простору, і про нього стане відомо Вашим гостям тільки, якщо Ви цього захочете.